Winiarski laur dla restauracji Hotelu Dwór Sieraków

Z przyjemnością donosimy, że restauracja Hotelu Dwór Sieraków, członka grupy w Heritage Hotels Poland, otrzymała tytuł Award of Excellence magazynu Wine Spectator (jeden z najważniejszych magazynów winiarskich świata). Tym wyróżnieniem może pochwalić się 2564 restauracji na całym świecie z czego 14 w Polsce.

Tytuł przyznawany jest restauracjom, które oferują wysokiej jakości selekcję win pochodzących od wiodących producentów oraz komponują się one tematycznie z menu zarówno pod względem stylu jaki ceny. Ponadto w menu musi być odpowiednia ilość etykiet – minimum 90. Ważna jest też  prezentacja win zawierająca kompletną informację dot. rocznika, apelacji, producenta itp.

Sędziowie przyznają wyróżnienie w skali trzystopniowej. Skala zaczyna się od Award of Excellence, wyżej jest Best Award of Excellence (973 restauracje), a najwyżej Grand Award (81 restauracji). Lokale wyróżnione nagrodą mają prawo do posługiwania się specjalnym emblematem przedstawiającym jeden, dwa lub trzy kieliszki – w zależności od stopnia wyróżnienia.

Z momentem przyznania tej nagrody restauracja Dwór Sieraków, wśród innych zdobytych już laurów (rekomendacja Slow Food Polska, dwie czapki Gault&Millau), umieści kieliszek Wine Spectator’a.


Serdecznie gratulujemy !!!