Heritage Hotels Poland wśrod fundatorów nagród dla zwycięzców Biegu Niepodległości

Bieg Niepodległości w Warszawie to bez wątpienia najważniejszy patriotyczny bieg w Polsce i jedna z największych imprez biegowych w roku. Dla wielu osób udział w tym wydarzeniu jest najlepszą formą uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości.  Najlepsi biegacze otrzymali nagrody, wśród których w tym roku były vouchery uprawniające do noclegu w hotelach historycznych sieci Heritage Hotels Poland. Nagrody wręczał między innymi Elwir Świętochowski wiceprezes Fundacji Hotele Historyczne – Heritage Hotels Poland.

Tegoroczny Bieg Niepodległości  ukończyło 12 832 zawodników, to ponad pół tysiąca osób więcej niż rok wcześniej. Jak co roku zawodnicy w pakiecie startowym otrzymywali białą, bądź czerwoną koszulkę by potem ustawiając się na starcie stworzyć żywą biało-czerwoną flagę. Tuż przed pierwszym wystrzałem startera, którym w tym roku był wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, został odśpiewany uroczyście hymn Polski. Zawodnicy ruszyli na trasę o symbolicznej godzinie 11:11.  Na pierwszym stopniu podium ponownie stanęli ubiegłoroczni zwycięzcy - Łukasz Parszczyński (30:11) i Iwona Lewandowska ( 34:46).

Oprócz zawodników startujących w biegu na 10 km, na trasę pomaszerowało ok. 500 osób w konkurencji Nordic Walking oraz uczniowie gimnazjów startujący na dystansie mili, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Biegowego Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego. Młodzież zainicjowała w ten sposób przygotowania do sportowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu zwyciężyli Antonina Król z Sierakowic i Piotr Klejnich z Wartkowic. 

Nie zabrakło oczywiście rywalizacji na wózkach.  Wśród mężczyzn najlepszy był Bogdan Król z czasem 18:06, wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Zubowicz z czasem 22:55.

Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentowane są tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj.