II Zjazd Heritage Hotels Poland

W dniach 23-24 listopada 2015  w Hotelu Polskim w Krakowie odbył się II Zjazd Fundacji Hoteli Historycznych połączony z Walnym Zgromadzeniem Fundacji. Bogaty program zjazdu łączył dwa niezależne programy. Pierwszy przeznaczony był dla Fundatorów, program drugiego przygotowany został w formie szkolenia dla Służb Recepcyjnych i Marketingowych hoteli biorących udział w programie Heritage Hotels Poland.

Read more ...

Heritage Hotels Poland wśrod fundatorów nagród dla zwycięzców Biegu Niepodległości

Bieg Niepodległości w Warszawie to bez wątpienia najważniejszy patriotyczny bieg w Polsce i jedna z największych imprez biegowych w roku. Dla wielu osób udział w tym wydarzeniu jest najlepszą formą uczczenia Święta Odzyskania Niepodległości.  Najlepsi biegacze otrzymali nagrody, wśród których w tym roku były vouchery uprawniające do noclegu w hotelach historycznych sieci Heritage Hotels Poland. Nagrody wręczał między innymi Elwir Świętochowski wiceprezes Fundacji Hotele Historyczne – Heritage Hotels Poland.

Read more ...

Pierwszy merytoryczny workshop Grupy Heritage

W dniu 20 października 2015 roku odbył się pierwszy merytoryczny workshop grupy Heritage Hotels Poland.

Miał on miejsce w Dworze Sieraków, a tematem spotkania było: „Jak skutecznie zwiększyć sprzedaż wina w restauracji”. Bogaty program workshopu zawierał moduły dla managerów i pracowników F&B hoteli historycznych.  Program skoncentrowany był na praktycznych aspektach związanych z obecnością wina w restauracji, efektywnym zarządzaniu sprzedażą wina oraz sztuką dobierania wina do potraw.

Read more ...

Dwie "Poziomki" Magdy Gessler dla Dworu Kombornia

W dniu 3 sierpnia „u Fukiera” Magda Gessler rozdała „Poziomki” - znak jakości Magdy Gessler. Wydarzeniu towarzyszyła promocja autorskiego przewodnika restauratorki „151 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce 2015”. Dwór Kombornia Hotel & SPA**** otrzymał drugą  „Poziomkę” oraz ponownie został opisany wśród 151 wyjątkowych miejsc, które zauroczyły znaną Kreatorkę Smaku.

Read more ...

Heritage Hotels na targach RDA w Kolonii

W dniach 21-23 lipca 2015 grupa Heritage Hotels Poland uczestniczyła w RDA Workshop w Kolonii na polskim stoisku organizowanym przez POIT w Berlinie.

Obecność przedstawicieli Heritage Hotels Poland na targach miała na celu zaprezentowanie oferty Grupy jako całości wobec polskich operatorów turystycznych sprzedających swoją ofertę na rynku niemieckim oraz wobec zagranicznych, głównie niemieckich, operatorów turystycznych mających Polskę w swoje ofercie lub zmierzających ją rozszerzyć o tą destylację.

Read more ...

Winiarski laur dla restauracji Hotelu Dwór Sieraków

Z przyjemnością donosimy, że restauracja Hotelu Dwór Sieraków, członka grupy w Heritage Hotels Poland, otrzymała tytuł Award of Excellence magazynu Wine Spectator (jeden z najważniejszych magazynów winiarskich świata). Tym wyróżnieniem może pochwalić się 2564 restauracji na całym świecie z czego 14 w Polsce.

Read more ...

Podziękowanie dla Heritage Hotels Poland za wsparcie akcji Pomoc za ULTRAMARATON

Heritage Hotels Poland okazał się  być jednym z największych darczyńców charytatywnej akcji Zakonu Maltańskiego - Pomoc za ULTRAMARATON. Tomasza Tarnowski i Andrzej Zwara przebiegli kultowy ultramaraton górski Rzeźnik, po Bieszczadach, długości 78 km. Znamy już rezultat wyścigu, a dzisiaj dostępne są dwie relacje z biegu, którymi chcą się podzielić organizatorzy akcji. Za nimi 7 miesięcy ciężkiej pracy, by zebrać pieniądze dla potrzebujących, a relacje z wydarzenia – prawdziwe opowieści – są forma odwdzięczenia się darczyńcom.

Read more ...

Hotel Gródek najlepszy w Krakowie

W 2014 roku Kraków odwiedziło 9,9 mln turystów. Wyborcza.pl, w oparciu o oceny gości zamieszczone na Booking.com, ogłosiła ranking najlepszych pięciogwiazdkowych hoteli w Krakowie. Jest nam niezmiernie miło powiadomić, iż dwa hotele zrzeszone w Heritage Hotels znalazły się w pierwszej piątce: Hotel Gródek uplasował się na czele rankingu zajmując 1-sze miejsce, a Hotel Kościuszko zajął miejsce 4-te.

Read more ...

Rozstrzygniecie I edycji konkursu Heritage Hotels Poland w trakcie majowego Biegu Konstytucji

Pierwszy z konkursów zorganizowanych przez Heritage Hotels Poland dla wszystkich uczestników biegów „Zabiegaj o Pamięć” został rozstrzygnięty w trakcie majowego Biegu Konstytucji.

Pogoda sprzyjała biegaczom - było słonecznie i ciepło. Zainteresowanie udziałem w imprezie było duże - szybko rozeszło się zarówno 5000 pakietów startowych przygotowanych dla dorosłych, jak i 700 dla dzieci. Uczestnicy biegu, mającego uczcić 224. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji wystartowali z Alei Hopfera w parku Agrykola. Meta była na ulicy Rozbrat. Trasa dla dorosłych liczyła 5 km, a dzieci miały do pokonania 700 m.

Read more ...

Wspieramy dzieło charytatywne Zakonu Maltańskiego w Polsce

Dla obiektów skupionych w Heitage Hotels Poland jedną z najważniejszych, podzielanych wspólnie wartości jest zaangażowanie społeczne. Wyraziło się ono podjęciem decyzji o współpracy z Zakonem Maltańskim poprzez udział w akcji  „Pomoc za ULTRAMARATON”.

W jej trakcie członkowie Fundacji wspierają charytatywną działalność Zakonu kupując kilometry jakie przebiegną Andrzej Zawara i Tomasz Tarnowski podczas  ULTRAMARATONU górskiego RZEŹNIK .

Read more ...