Rozstrzygniecie I edycji konkursu Heritage Hotels Poland w trakcie majowego Biegu Konstytucji

Pierwszy z konkursów zorganizowanych przez Heritage Hotels Poland dla wszystkich uczestników biegów „Zabiegaj o Pamięć” został rozstrzygnięty w trakcie majowego Biegu Konstytucji.

Pogoda sprzyjała biegaczom - było słonecznie i ciepło. Zainteresowanie udziałem w imprezie było duże - szybko rozeszło się zarówno 5000 pakietów startowych przygotowanych dla dorosłych, jak i 700 dla dzieci. Uczestnicy biegu, mającego uczcić 224. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji wystartowali z Alei Hopfera w parku Agrykola. Meta była na ulicy Rozbrat. Trasa dla dorosłych liczyła 5 km, a dzieci miały do pokonania 700 m.

Zwycięzcami biegu zostali Anna Łapińska (Białystok) i Michał Kaczmarek (WKS Grunwald Poznań). Łapińska powtórzyła osiągnięcie sprzed roku. Tym razem pokonała trasę w 18 minut i 19 sekund. Druga była Aneta Kaczmarek - 19.31, a trzecia Agnieszka Wójcik - 19.52. Kaczmarkowi przebiegnięcie 5 km zajęło 14.54. Za nim na mecie pojawili się Marek Książek - 15.45 i Krzystof Wasiewicz - 16.13.

Trzeciomajowe zawody są jedną z imprez cyklu Warszawska Triada Biegowa. Pozostałe to biegi z okazji rocznic Powstania Warszawskiego i odzyskania niepodległości.

Zwycięzcy biegu uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Hotele Historyczne w I edycji konkursu:

Typ nagrody Rodzaj nagrody Fundator
I miejsce K OPEN    - ŁAPIŃSKA Anna nocleg + śniadanie + kolacja (2os)   Dwór Kaliszki (Mazury)
I miejsce M OPEN   - KACZMAREK Michał nocleg + śniadanie + kolacja (2os) Pałac Tłokinia (Kalisz)
II miejsce K OPEN  - KACZMAREK Aneta nocleg + śniadanie (2os) Dwór Kaliszki (Mazury)
II miejsce M OPEN  - KSIĄŻEK Marek nocleg + śniadanie (2os) Dwór Kombornia (Bieszczady)
III miejsce K OPEN - PERET Ela kolacja (2os) Dwór Chotynia (Mazowsze)
III miejsce M OPEN - WASIEWICZ Krzysztof    kolacja (2os) Pałac Żaków (Mazowsze)